تور روسیه

توضیحات

روسیه با لقب وسیع‌ترین کشور جهان، در قاره‌‌های اروپا و آسیا قرار گرفته است و حدود ۱۴۵ میلیون نفر جمعیت و ۱۷ میلیون و ۹۸ هزار و ۲۴۶ کیلومتر مربع مساحت دارد.

از نظر جمعیت، روسیه جایگاه نهم را در جهان به خود اختصاص داده است و یکی از پر جمعیت‌ترین کشورها به شمار می‌رود.

روسیه

زبان و تاریخ روسیه

پایتخت این سرزمین پهناور، مسکو نام دارد و از دیگر شهرهای مهم می‌توان به سن پترزبورگ، یکاترینبورگ، نیژنی نووگورود، سامارا و کازان اشاره کرد. 

روسیه تا قبل از قرن ۱۸ میلادی وسعت زیادی نداشت و حکومتی نه چندان نیرومند در شرق اروپا محسوب می‌شد؛ اما در ابتدای قرن ۱۸ میلادی و با اقداماتی که تزار پترزبورگ صورت داد، این کشور به یک امپراتوری پهناور و مستحکم تبدیل شد.

مردم روسیه به زبان روسی صحبت می‌کنند؛ البته حدود ۳۰ زبان گوناگون دیگر در نواحی مختلف این کشور رواج دارد.

مرزهای روسیه

روسیه از شمال‌غرب تا جنوب‌‌شرق، با نروژ، فنلاند، استونی، لتونی، لهستان، بلاروس، اوکراین، گرجستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، چین، مغولستان و کره شمالی مرز زمینی مشترک و با ژاپن و آمریکا، مرز آبی مشترک دارد.

همچنین این کشور با دریای خزر، دریای بالتیک، دریای سیاه و اقیانوس آرام همسایه است.

تور روسیه

ادیان و مشاهیر روسیه

مسیحیت ارتودکس با پیروانی حدود ۴۰٪ جمعیت، اسلام با پیروانی ۶٪ جمعیت و دیگر مذاهب مسیحیت با پیروانی حدود ۷٪ جمعیت، از ادیان مختلف روسیه به شمار می‌روند. واحد پول این کشور روبل نام دارد.

نویسندگان معروفی چون تولستوی، پوشکین، گوگول و داستایوفسکی همگی در روسیه متولد شدند و در آن پرورش یافتند.

جاذبه های گردشگری روسیه

یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور پهناور روسیه کاخ کرملین در شهر مسکو محسوب می‌شود که در میدان سرخ قرار گرفته است.

همچنین موزه آرمیتاژ از دیگر مکان‌های دیدنی و مهم روسیه به شمار می‌رود.

تور ارزان روسیه

برج دروازه ترینیتی که در سال ۱۴۹۵ میلادی ساخته شد، با ارتفاعی معادل ۸۰ متر، مرتفع‌ترین برج‌ نظامی کاخ کرملین در شهر مسکو است.

بر اساس مدارک موجود، در قرن ۱۶ میلادی، در زیر برج دروازه ترینیتی زندانی طراحی شده بود تا مجرمان در آن دوران حبس خود را بگذارنند.

متروی مسکو

یکی دیگر از دیدنی‌های فدراسیون روسیه متروی مسکو است. ایستگاه‌های متروی مسکو در نوع خود بی‌نظیر و شاهکار به شمار می‌آیند و از زیباترین متروهای ساخته شده در دنیا هستند.

موزه جنگ بزرگ وطن پرستانه در مسکو از دیگر جاذبه‌های گردشگری روسیه است. این موزه در سال ۱۹۹۵ میلادی راه‌اندازی شد.

موزه جنگ بزرگ وطن پرستانه شامل دو طبقه می‌شود: سالن فرماندهان، سالن افتخار، سالن یاد‌ها و غصه‌ها در طبقه اول و نمایشگاهی از عکس‌های جنگی، یونیفرم‌ها، جایزه‌های جنگی، نامه‌های سربازان و دیگر موارد مرتبط با جنگ در طبقه دوم. از دیگر دیدنی‌‌های روسیه می‌توان باغ وحش مسکو را نام برد که با مساحتی حدود ۲۱.۵ هکتار، بیش از ۶۵۰۰ حیوان در آن نگهداری می‌شود. بر اساس مستندات، این باغ وحش در سال ۱۸۶۴ میلادی با همیاری جمعی از نخبه‌های دانشگاه دولتی شهر مسکو افتتاح شد.

موزه جنگ مسکو

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه قاره‌ای مرطوب با زمستان‌هایی طولانی و سرد و تابستان هایی کوتاه و گرم می‌باشد. مسافرین تور روسیه باید درنظر داشته باشند که هوای روسیه از اواخر اردیبهشت گرم تر می شود و از اوایل آبان سرمای روسیه دوباره شروع می شود.

تور ارزان روسیه

بنابراین اگر قصد سفر با تور مسکو، تور سن پترزبورگ، تور کازان و تور سوچی را دارید، پیشنهاد میکنیم با همکاران ما در تماس باشید.

 ساعت محلی روسیه در نیمه اول سال ۱.۵ ساعت و در نیمه دوم ۳۰ دقیقه از ساعت ایران عقب‌تر است.


جاذبه های گردشگری روسیه:

بیشتر

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS