تور پاتایا

توضیحات

پاتایا یا پتایا شهر ساحلی کوچکی است که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد. شهر پاتایا در فاصله 165 کیلومتری جنوب شرقی شهر بانکوک واقع شده است.
این شهر یکی از شهر های مهم توریستی کشور تایلند است، چرا که در طول سال بیش از 5.5 میلیون نفر بازدید کننده و توریست دارد. پاتایا به دلیل داشتن کاباره ها و بارها و انواع شوهای شبانه روزی، شهرت جهانی پیدا کرده است. خیابان واکینگ استریت به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحات شبانه در پاتایا محسوب می شود. جزیره مرجانی پای، از دیگر مراکز تفریحی پاتایاست.

تاریخچه شهر پاتایا

تاریخ شکل گیری پاتایا به عنوان یک منطقه تفریحی به 29 ژوئن(June) سال 1959 می گردد، زمانی که تعدادی از نیروهای آمریکایی که در نزدیکی ایسان اقامت داشتند، به این منطقه آمدند و در طبیعت بکر و در کنار ساحل خانه هایی کرایه کردند و تفریحات و زیبایی های بی اندازه منطقه را تجربه کردند.

آنها سعی کردند که دیگر دوستان خود را نیز خبر کنند و از این طریق کم کم پاتایا شهرت جهانی پیدا کرد و این منطقه جایی برای استراحت و تفریح سربازان خسته از جنگ آمریکایی شد تا اینکه در دهه 80 میلادی و در زمان اوج گیری صنعت توریست، سواحل این منطقه به زیر ساختی برای هتل ها و مناطق تفریحی فراوان تبدیل شد و این موضوع تا جایی ادامه پیدا کرد که امروزه شاهد این هستیم که پاتایا یکی از مشهورترین مناطق تفریحی کشور تایلند به شمار می رود، البته قابل ذکر است که این شهر شاید مناسب برای اقامت همراه کودکان نباشد که همین موضوع به شهرت پاتایا اضافه کرده است.

فرودگاه پاتایا

فرودگاه بین المللی پاتایا که نام آن یو-تاپائو (U-Tapao International Airport) است، در بین پاتایا و استان رایونگ واقع شده است و در فاصله کیلومتری شهر پاتایا قرار گرفته که 45 دقیقه رانندگی تا مرکز شهر پاتایا دارد. کاربرد فرودگاه هم مسافربری است و هم نظامی. این فرودگاه تا بانکوک نیز 140 کیلومتر فاصله دارد.

آب و هوا پاتایا

پاتایا دارای آب و هوای گرم استوایی است که به علت نزدیکی اش به بانکوک، از نظر آب و هوایی شباهت زیادی به بانکوک دارد اما به علت ساحلی بودن این شهر، هوای خنک تری نسبت به بانکوک دارد. در ماه آوریل هوا بسیار گرم می شود.

در ماه های مه تا نوامبر بارش زیاد باران را شاهد هستید اما در طول ماه سپتامبر و اکتبر باران ها بسیار شدید تر هستند و اصولا بارش ها در پاتایا موسمی هستند. از این رو چنانچه شما فقط چند ثانیه زیر این بارش ها قرار گیرید، سر تا پا خیس می شوید. اما با وجود شدت بارندگی، از آنجایی که باران ها گرم هستند لذت بخش است و اذیتتان نمی کند.


آشنایی با جاذبه های گردشگری پاتایا:

برای مشاهده سایر جاذبه های گردشگری پاتایا اینجا کلیک کنید

بیشتر

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS